روستاهای اطراف بویین میاندشت از استان اصفهان

ایستگاه دوم برای شناسایی، روستاهای اطراف بویین میاندشت از استان اصفهان بود. روزی که رفتیم بویین هوا به شدت بارانی بود و صدای رعد و برق های شدید، مرتب به گوش می رسید. هوای پاک با طبیعت زیبای منطقه یکی از بهترین روزهای ما را ساخت. روستاهای سرسبز و نم نم باران خاطره ی فراموش نشدنی را برای ما رقم زد. خانم هایی که توی این روستاها  قالیبافی می کردند زیاد بودند اما خیلی هاشون دیگه کار نمی کردند.
چند روز پیش از این، که با یکی از قدیمی های فرش تو بازار اصفهان صحبت می کردم می گفت هنر فرش بافی توی ایران خیلی قدمت داره اما متاسفانه بنا به دلایلی این هنر اصیل ایرانی کم رنگ شده و مثل قبل رونق نداره. حالا هرچی بیشتر توی روستاها می گردیم بیشتر متوجه حرف ایشون می شیم.


طرح هایی که توی بویین کار می شد بیشتر طرح های نائینی و کاشانی بود با زمینه های مختلف. ابریشم هم می تونستند بافت کنن. خلاصه اینکه بافنده های بویین سابقه و مهارت بالایی داشتند. دو تا کارگاه درجه یک هم توی این منطقه پیدا کردیم که ما و شما همت کنیم و خدا هم کمک بکند حتما ازشون استفاده می کنیم.  

اینم یه مخلوق خدا که خیلی مظلومانه یه گوشه ایستاده بود و کاری به کسی نداشت، ما هم برای اینکه فکر نکنه تنهاس و هیچکس دوستش نداره، رفتیم یه عکس خوشگل ازش گرفتیم. تازه بهش قول دادیم که عکسشو میذاریم تو سایت. حالا برای اینکه بد قول نشم عکسش را گذاشتم اینجا
جدا حیوان سر به زیر و مهربونیه. هر چه قدر هم که ازش کار بکشن قُر نمی زنه.

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به مجموعه فرش دفتینه می‌باشد.
طراحی و پیاده سازی توسط گروه رسانه‌ای رسام