دفتینه‌ای ها

در سال‌های اخیر جمعی از جوانان پا به رکاب در عرصه‌ی اشتغال‌زایی و آبادانی روستاها فعالیت‌های قابل توجهی از این جنس را شروع نمودند و به لطف خدا تا حدودی به بار نشست.

بسیاری از روستانشینان، به علت نبود شغل و درآمد کافی اقدام به مهاجرت به شهرها نموده‌اند که این امر منجر به تخلیه روستاها شده است. ما با حمایت از تولیدات روستایی می‌توانیم نقش مفیدی را در شکوفایی و پیشرفتِ آبادی‌های کشور ایفا کنیم.

یکی از تلاش های این جمع جوان و دغدغه‌مند، احیای صنعت فرش دستباف اصیل ایرانی است. صنعتی که در خیلی از دهستان‌ها و روستاهای کشور به علت عدم حمایت و نبود بازار فروش به تعطیلی رسیده است.

فرش‌های دستباف در مقایسه با انواع ماشینی آن که پر از مواد مضر اَکریلیک می‌باشد، در تامین سلامتِ افراد بسیار تاثیرگذار می‌باشد. تنفس اکریلیک عامل اصلی بیماری های ریوی و سرطان ریه است.

ما در تلاشیم تا با به‌کارگیری علم روز مهندسی نساجی و استفاده از آزمایشگاه‌های مجهز، از مرغوبیت مصالح مورد استفاده در فرش دستباف دفتینه اطمینان حاصل کنیم و با حذف واسطه‌ها و ارتباط مستقیمِ مصرف‌کننده با بافنده، ارزان ترین و با کیفیت‌ترین محصول را در اختیار مشتریان عزیزمان قرار دهیم.

این بخشی از حضور پر‌رنگ ما در عرصه آبادانی روستاها می باشد. منتظر ایده‌ها و خدمات بعدی ما باشید…

مدیرعامل مجموعه فرش دستباف دفتینه

دکتر سید مهدی حجازی

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به مجموعه فرش دفتینه می‌باشد.
طراحی و پیاده سازی توسط گروه رسانه‌ای رسام